Временска прогноза

Објавено на 18 јануари, 2016 во 06:47

Од денеска  ќе преовладува стабилно и студено време, особено во вторник и среда кога утринските температури на повеќе места ќе се спуштат под -12 степени.

Постепен пораст на дневните температури се очекува од среда.

 

Денеска ќе биде променливо облачно, студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието. Темепратура до -2 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.