Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

avionzapalen fin

Авион од типот „Боинг 777“ на компанијата „Филипини ерлајнс“ се запали по полетувањето од аеродромот во Лос Анџелес.

Авионот летал за Манила, но поради пожар на еден од моторите морал принудно да се врати на аеродромот во Лос Анџелес.

Никоја од патниците не е повреден. А првичните информации велат дека пожарот во моторот се случил поради механички дефект.

 

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново