Хит: Цвеќарка прави накит од природни цвеќиња кој расте додека го носите

Објавено на 19 февруари, 2016 во 09:46

Американската цвеќарка Сузан МекЛери изработува накит на кој се прицврстени живи растенија и цвеќиња и кој одговара за секоја пригода, а најмногу за венчавки.

Таа рачно ги избира и мести растенијата кои растат од 2 до 4 недели. Подоцна, можете да ги тргнете и да ги засадите во саксија. Затоа Сузан вели дека овој накит е прекрасен и симболичен подарок за невестите.

Извор: Локално.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.