Зоолошката во Скопје ќе добие слонара

Објавено на 23 февруари, 2016 во 15:04

Скопската зоолошка градина распиша оглас за изградба на слонара.

Проценката е дека за проектот ќе се потрошат 22.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот за јавна набавка е најниската цена.

Зоолошката во Скопје, веќе 25 години е без слон, откако последниот угина во 1991 година.

Извор: Плусинфо.мк

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.