Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

51753202 2355707784653269 6260828678406537216 n

После врнежите од снег и остатоците од песок и ризла кои се растураа низ кавадаречките улици, локалната самоуправа од денеска започна голема акција за миење на сите улици и тротоари во градот.

Како што инфомрирмаат од прес службата на општината, акцијата се спроведува  преку службата „ Мој општинар “ во кординација со ЈП „ Комуналец “. Вклучени  се три  тима кои ќе работат со механизација на ЈП Комуналец.

„Во наредните денови ќе ги мијат улиците и тротоарите од остатоците на ризла, како и од наносите на земја и кал на коловозната површина. Во акцијата е вклучен и трактор со приколица и работна рака која ќе ги отстранува поголемите наноси што водата нема да може да ги исчисти.Во акцијата ќе биде вклучена и Противпожарната единица со свои цистерни како и механизација од компанијата Кожувчанка“ информираат од општината.

Акцијата „За чисто Кавадарци“ ќе ги опфати сите улици во градот, а поинтензивно ќе се одвива во деновите кога временските услови дозволуваат ваква активност.

Апелот до граѓаните е своите автомобили да ги паркираат на соодветните места се со цел акцијата да се одвива непречено./А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.