Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policijaveles

Мајка на малолетна кавадарчанка пријавила дека ја обљубил нејзин малолетен роднина. Информацијата ја потврдија од Секторот за внатрешни работи во Велес.

– На 22-ри овој месец во 21:00 часот во Полициската станица во Кавадарци лицето О.К. пријави дека нејзината малолетна ќерка била обљубена од нивен малолетен роднина од Кавадарци – рече портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. 

Тој додаде дека полицијата превзема мерки за расчистување на случајот./У.Ј

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново