Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

plinskaboca fin

За среќа, нема повредени, причинета е само материјална штета, соопштија од Противпожарната единица. Командир на пожарникарите, Александар Чадамов со апел за поголема внимателност од страна на граѓаните.

– Алармираме до граѓаните да бидат повнимателни, бидејќи оваа грејна сезона имаме веќе неколку интервенции при запалени плински боци, рече Чадамов.

Од Противпожарната единица со совет до граѓаните, корисници на плински боци, дека мора да ги проверуваат нивниот квалитет, сигурност и инсталацијата. Особена внмателност при употребата на боците и од самите граѓани./У.Ј

Фото: МИА

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново