Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

krvodaruvanje

24.09.2020

Уште една успешна вонредна крводарителска кација беше реализирана во Кавадарци. 

Крводарителите од Кавадарци успешно одговорија на повикот на Црвен крст Кавадарци да се дарува крв од крвна група 0+ поради дефицит од оваа крвна група на државно и локално ниво.

„Денес реализирани се 33 крвни единици од оваа крвна група. Крв се даруваше во кабинетот за трансфузиологија Кавадарци“ информира претседателот на ОО на Црвен Крст, Димитар Каракулев.


А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново