Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

127451800 2908103419413700 1595856085220411906 o27.11.2020

Овозможуваме рамномерен регионален развој, истакна денеска во Кавадарци, директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски.

Преку програмата за рурален развој, во Кавадарци се одобрени четири проекти од витално значење на населението, вредни 50 милиони денари – информира денеска во Кавадарци, директорот на АФПРЗ Николче Бабовски. Тој нагласи дека денеска биле исплатени субвенциите на градинарите.

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев соопшти дека во последна фаза е проектот за развој на јавна инфраструктура во рурални средини./А.Д

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново