Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

bolnica fin

07.04.2021

Жената е на 52 годишна возраст, од село Раштани, позитивна и лекувана еден ден на Интерно одделение.

Во текот на денот, маж на 58 годишна возраст е транспортиран во Скопје, во Приватна болница „Жан Митрев“.

Во моментов во Општа болница Велес, хоспитализирани се 98 ковид пациенти. Од нив 89 се потврдени позитивни, пет сомнителни и четири пациенти се со негативен брис но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се 48 пациенти.

На Инфективно одделение се лекуваат 51 пациент, на Интерно одделение шест и во Модуларната болница 41 ковид пациент.

Денеска испишан, како оздравен, е еден пациент со еден негативен тест.

Стефани Манева 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново