Физички нападната жена во Кавадарци

Објавено на 16 јули, 2021 во 14:41

Во ОВР Кавадарци, во текот на вчерашниот ден, 15 јули, било пријавено дека 71 годишна Т.Ф од село Ваташа, кавадаречко, била физички нападната од А.Т (63). Тој ја нападнал во дворот од нејзината семејна куќа во село Ваташа. По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесена соодветна пријава, стои во дневниот билтен на СВР Велес.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.