Мал број хоспитализирани ковид пациенти во велешка болница

Објавено на 15 септември, 2022 во 15:45

Пет пациенти хоспитализирани во ЈЗУ Општа болница Велес се позитивни на корона вирусот и се лекуваат на Инфективно одделение.

Портпаролката на велешка болница д-р Елена Левкова Ќулумова соопшти дека нема ковид пациенти коишто се на кислородна поддршка.

Во моментов во велешка болница има 21 слободни болнички кревети.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.