Се намалува бројот на Ковид-19 пациенти во велешка болница

Објавено на 10 октомври, 2021 во 16:13

Од вкупно хоспитализираните 44 пациенти потврдени позитивни се 27 додека осум се сомнителни  и исто толку пациенти имаат негативен тест но се задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 25 пациенти.

Најголем е бројот на пациенти кои се лекуваат на Инфективно или 23, во Модуларна болница 11 и на Интeрно одделение 10 пациенти.

Од велешка болница денесека испишани се двајца пациенти како оздравени, со по еден негативен тест.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.