Во изминатото деноноќие велешани го почитувале полицискиот час но 28 не носеле маска

Објавено на 9 април, 2021 во 08:50

svr veles

09.04.2021

Велешани продолжуваат да го почитуваат полицискиот час но не носат маска.

За непочитување на Уредбата за носење на лична заштита евидентирани се 43 лица. Од нив 28 во Велес ,12 во Кавадарци и три во Неготино.

Против овие лица ќе следуваат соодветни мерки, соопшти Сектор за внатрешни работи Велес.

За непочитување на забраната за движење за време на полициски час од 20:00 до 05:00 часот, евидентирано е само едно лице во Кавадарци.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.