Стабилно време со пониски утрински температури

Објавено на 20 декември, 2022 во 09:15

Наутро студено, особено во котлините во јужниот дел со појава на магла или ниска облачност. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност позначителна во југоисточните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Следува период на стабилно време со пониски утрински температури. И утре по одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност и дневните температури ќе се задржат пониски. Потоа дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.