Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

cveke fin

На поетско музичката манифестација “За жената со почит“ посветена на празникот “8 Март“ ќе учествуваат млади актери од Театарот при Домот на културата “Иван Мазов - Климе“ под менторство на Микица Илова и ученици од ОМБУ “Лазо Мицев Рале“ од класата на професорката Весна Павлова.

Манифестацијата ќе се одржи на 3 март 2020, со почеток од 19 часот, во Галеријата при Домот на културата “Иван Мазов - Климе“ Кавадарци. 

Влезот е слободен. /У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново