Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policija kavadarciДвајца малолетници од Кавадарци се повредени откако со мопед излетале од патот. Се движеле кон Тиквешкото Езеро. Возачот на мопедот, седумнаесет годишниот  Д.С се здобил со тешки телесни повреди, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

„Вчера во   18.30 часот на патот Кавадарци — село Брушани, поточно место викано „Модри стени“ на Тиквешко езеро Д.С.(17) од Кавадарци управувајќи мопед марка „Гланз 50“ со кавадаречки регистарски ознаки излетал од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, додека со телесни  повреди се здобил сопатникот на мопедот В.П.(17) од Кавадарци“ вели Додевски.

 На лицата им е укажана лекарска помош во Општа болница Кавадарци. Извршен е увид на местото на настанот./А.Д

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.