Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

20171102 08d4d2be076f9896eecd68f117583febTриесет и две годишен кавадарчанец е позитивен на Ковид 19, потврдија денеска од Центарот за јавно здравје Кавадарци. Тој бил фудбалер во фудбалски клуб во Росоман.

„Тестирани се сите фудбалери во клубот, позитивен е само 32 годишниот кавадарчанец. Тој е на домашно лекување“ информира епидемиолог д-р Ристе Јовановски.

Во моментов се работи на утврдување на неговите контакти./А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново