Тој е апсолутно вљубен во луѓето и е навистина дружељубив мечок, признава мајката на мечката.

Во кратерот Халемаумау во Килауеа има река од лава, чија должина изнесува 228 метри, што ја прави една од најдолгите реките од таков вид во светот.

Куќата во која е израсната Лејди Ди, веќе е изнајменa.

Популацијата на Планината на Свети Михаил вклучува и осум деца кои секој ден го минуваат морето за да отидат на училиште.

Патувањето од Цирих до Милано сега ќе трае два часа и 40 минути.

Синди не знаела дека на плажата Торнтон се наоѓа најголемиот број на крокодили и отишла на ноќно капење со пријателката.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.