Велешкиот афористичар „Коки“ со нов понеделнички афористички поздрав

Објавено на 19 септември, 2022 во 10:21

Овој студен септемвриски понеделник започнете го со топло кафе и многу насмевки бидејќи велешкиот афористичар Никола Бошков – Коки повторно издвои шест нови афоризми за читателите на Дума.мк. Уживајте!

-На мојот пријател бракот воопшто не му беше стабилен, затоа што неговата сопруга постојано мрдаше.

-Како и за секое оружје така и некои партиски портпаролки треба да поседуваат дозвола за носење…јазик.

-На сопругата и купив миксер ,но таа и понатаму мати со комшијата.

-Со евентуалната ампутација на јазикот, човекот ќе ја изгуби моќта да говори а некој…за навек ќе биде кастриран.

-Ако некој ви ја презеде жената, не очајувајте, времето ќе покаже колку голема среќа сте имале.

-Единствено виолончелистите можат да се пофалат дека меѓу нозете имаат два инструмента.

Афористичар

Никола Бошков – Коки

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.