Во велешката болница се лекуваат 70 ковид пациенти

Објавено на 28 септември, 2021 во 13:09

Од болничките 70 пациенти, 51 се потврдени позитивни на корона вирусот, осум се сомнителни и 11 се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

-На кислородна поддршка се вкупно 33 пациенти, соопшти д-р Елеонора Јованова, портпарол на Општа болница Велес.

На Инфективно одделение се лекуваат 40 пациенти, на Интерно одделение девет и во Модуларна болница 21.

Во текот на денот испишани се двајца пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.