Еве зошто не треба да ја фрлате оризовата вода!
Живот - Здравје
Понеделник, 16 Јануари 2017 12:03

Дава повеќе енергија, здрава кожа и сјајна коса. Ова се само некои од придобивките кои ќе ви го даде овој стар кинески рецепт, кој станува се повеќе популарен во модерната западна цивилизација.

 
Спречете го опаѓањето на косата
Живот - Здравје
Понеделник, 16 Јануари 2017 09:14

Причините за зголемено опаѓање на косата можат да бидат различни. Жените во поголема мера од мажите, косата ја негуваат со различни препарати кои често и штетат.

 
Нов начин на поправање заби
Живот - Здравје
Четврток, 12 Јануари 2017 09:21

Истражувачи од Кралскиот колеџ во Лондон пронашле подобар начин за третирање на оштетен заб, кој не вклучува негово пломбирање. Наместо тоа, методот ја стимулира обновата на живите матични клетки внатре во забот.

 
Стар руски лек против настинки,кашлица и воспаление на грло
Живот - Здравје
Вторник, 10 Јануари 2017 10:21

Ова е стар руски лек. На половина литар пиво потребни се 4 лажици мед. Загрејте го пивото, додајте во него мед и испијте го топло, во мали голтки.

 
Победете го стресот за 5 минути!
Живот - Здравје
Петок, 06 Јануари 2017 10:54

Постои природно решение кое ќе ви помогне да се ослободите од стресот и да ја намалите аксиозноста. Се што е потребно е само една билка. Тоа е ловор односно дафинов лист.

 
Одлична напивка против настинка и грип!
Живот - Здравје
Петок, 06 Јануари 2017 08:42

Главната состојка е јаболковиот оцет, за кој сите знаеме дека има многу витамини, влакна, антиоксиданти и минерални. Имунитетот станува посилен и општо се подобрува здравстевната состојба.

 
Внимавајте, детоксикацијата може да е опасна!
Живот - Здравје
Четврток, 05 Јануари 2017 09:46

Британските лекари предупредуваат дека радикалните новогодишни детоксикации може да бидат извонредно штетни, се наведува во студијата објавена во стручното списание British Medical Journal.

 
Витамин Б3, ниацин – за крвни садови, нерви и кожа
Живот - Здравје
Среда, 04 Јануари 2017 08:30

Витаминот Б3 како и другите витамини од Б групата, неопходен е за метаболизирање на шеќерот, мастите и протеините, за создавање енергија. Делува на психичкото здравје, го детоксицира организмот од разни штетни хемикалии. Исто така, ја помага работата на дигестивниот тракт, се грижи за здравјето на кожата, нервните ќелии и крвните садови.

 
Домашен еликсир од ананас против кашлица
Живот - Здравје
Вторник, 03 Јануари 2017 17:37

Главната состојка на овој еликсир е свеж сок од ананас. Сокот на егзотичниот плод е ефективен не само за топењето на масти туку и за ублажување на кашлицата. Богат е со витамин Ц и придонесува за брзо оздравување.

Примајќи го овој еликсир, ќе го намалите сушењето во грлото и ќе го стимулирате создавањето на шлајм. Густиот слуз во белите дробови или синусите може да доведе до појава на сериозна кашлица и дополнителни воспаленија.

 
7 производи кои успешно ги топат мастите
Живот - Здравје
Четврток, 29 Декември 2016 10:35

Еве 7 производи со кои може вашето тело да изгледа здраво и совршено:

 
Благодетите на маслото од рицинус
Живот - Здравје
Четврток, 29 Декември 2016 09:31

Заради своите добри својства ,ова масло има голем удел кога станува збор за составот на козметичките производи.

 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 1 од 195

 

 Огласи


rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 19:35
rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 19:32
rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 01:20